Sâmbătă, 8 decembrie – 17.00 – 20.00

Deschiderea Tărâmului Magic al Crăciunului – spectacol de deschidere, aprinderea bradului și a iluminatului festiv 

Spectacol de artificii 

Deschiderea și prezentarea atelierelor din Tărâmul Magic al Crăciunului, și întâlniri surprinzătoare cu personaje de poveste

”Gașca Zurli” – compania Zurli

„Cei trei purceluși“ – Teatrul pentru copii și tineret “Căluțul de mare“

Duminică, 9 decembrie – 18.00 – 20.00

”Magia Crăciunului” – școala de muzică eMenTi Star Academy

Dansează Cosmin Adrian și Cezara Blioju  

Vineri, 14 decembrie – 18.00 – 20.00

„Povestea porcului“ – Teatrul pentru copii și tineret “Căluțul de mare”

”Magia Crăciunului” –  școala de muzică eMenTi Star Academy

„Kate Linn“ – concert

Sâmbătă, 15 decembrie – 18.00 – 20.00

„Povestea din Castelul Fermecat” 

„Feerie pe zăpada“ – spectacol de dans trupa New Force of dance

„Crăciunul jucăriilor“ – spectacol de teatru

Duminică, 16 decembrie – 18.00 – 20.00

„Povestea din Castelul Fermecat” 

”Concert colinde” – Dirijor Inga Postolache

„Valsul Prințeselor“ –  (spectacol produs de PFA Ghiuvelichian Clara cu sprijinul studenților Facultății de Arte și elevi CNA ”Regina Maria”)

Miercuri, 19 decembrie – 13.00 – 16.00 – spectacol dedicat copiilor din centre de plasament

13.00 – 15.00 – program ateliere

15.00 – 16.00 – „Crăciunul jucăriilor“ – spectacol de teatru 

Vineri, 21 decembrie – 18.00 – 20.00

„Povestea din Castelul Fermecat” 

„Iată vin colindători“ – Teatrul pentru copii și tineret “Căluțul de mare”

 Trupa de animație Zbumzzi – spectacol de animație, muzică și dans

Sâmbătă, 22 decembrie – 18.00 – 20.00

„Povestea din Castelul Fermecat” 

„Crăciunul jucăriilor“ – spectacol pentru copii

„Mini Concert colinde“ – Roxana Cozma

Duminică, 23 decembrie – 18.00 – 20.00

„Povestea din Castelul Fermecat” – sosirea lui Moș Crăciun

”Moș Crăciun e la Constanța” – Facultatea de Arte

Marți, 25 decembrie – 18.00 – 20.00

”Concert de colinde” 

Vineri, 28 decembrie – 18.00 – 20.00

Spectacol de folclor muzică și dans

”Izvorașul Dobrogean”

”Plai de dor”

”Luminițe Dobrogene”

”Armânamea”

Sâmbătă, 29 decembrie – 18.00 – 20.00

„Povestea din Castelul Fermecat”

”Concert” – Roxana Cozma

„Crăciunul jucăriilor“ 

Duminică, 30 decembrie 18.00 – 20.00

„Povestea din Castelul Fermecat” 

”Poveste de iarnă” –  școala de muzică eMenTi Star Academy

Trupa de animație Zbumzzi – Crăciunul la noi acasă 

Vineri, 04 ianuarie – 18.00 – 20.00

„Povestea din Castelul Fermecat”

„Magia dansului“ – spectacol de dans susținut de Trupa New Force of Dance

„Valsul Prințeselor“ – (spectacol produs de PFA Ghiuvelichian Clara cu sprijinul studenților Facultății de Arte și elevi CNA ”Regina Maria”)

Sâmbătă, 05 ianuarie 18.00 – 20.00

„Povestea din Castelul Fermecat”

 „Castelul cu povești muzicale“ 

Duminică, 06 ianuarie 18.00 – 20.00

„Carnavalul Tărămului Magic“ – invitați Alexandru Florea, Cristian Goaie

Program iesle

Sâmbătă, 8 decembrie – 17.30 – 17.45

”Povestea Nașterii Domnului”

Vineri, 14 decembrie – 17.00 – 17.15; 17.30 – 17.45

”Povestea Nașterii Domnului”

Sâmbătă, 15 decembrie – 17.00 – 17.15; 17.30 – 17.45

”Povestea Nașterii Domnului”

Duminică, 16 decembrie – 17.00 – 17.15; 17.30 – 17.45

”Povestea Nașterii Domnului”

Vineri, 21 decembrie – 17.00 – 17.15; 17.30 – 17.45

”Povestea Nașterii Domnului”

Sâmbătă, 22 decembrie – 17.00 – 17.15; 17.30 – 17.45

”Povestea Nașterii Domnului”

Duminică, 23 decembrie – 17.00 – 17.15; 17.30 – 17.45

”Povestea Nașterii Domnului”

Luni, 24 decembrie – 17.00 – 17.15; 17.30 – 17.45

”Povestea Nașterii Domnului”

Marți, 25 decembrie – 17.00 – 17.15; 17.30 – 17.45

”Povestea Nașterii Domnului”

Miercuri, 26 decembrie – 17.00 – 17.15; 17.30 – 17.45

”Povestea Nașterii Domnului”

Joi, 27 decembrie – 17.00 – 17.15; 17.30 – 17.45

”Povestea Nașterii Domnului”